FACULTY/STAFF
2017-2018
  ADMINISTRATION   CTE - NJROTC - FINE & PERFORMING ARTS    
    Tasha Fuson Principal     Patricia Ababio (CTE)   Sherri Kelley (CTE)    
    Bob Chambers Vice Principal     Josh Barham (CTE)   Mark Lobsinger (CTE)    
    Michele Lewis Vice Principal - Administrator for CTE     Kara Ferrin (CTE)   Charles Mann (CTE)    
    Gavin Ward Vice Principal     Nate Girdner (Engr)   Billy McHenry (CTE)    
    Kim Arnold Executive Secretary     Kelly Gustafson (CTE)   Frank Sakelarios (CTE)    
    Marc Rodina Dean     Marshall Henningsen (CTE)   Charles Shirley (CTE)    
    Amy Freismidl Dean     Kacey Kemmet (CTE)      
    Sharon Hallinan Dean     Dan Ingram (NJROTC)   Daniel Meyer (NJROTC)    
          Andy Sonnemaker (Choir)
  Fine Arts/NJROTC Dept Head
  Mike Malley (Art)    
  ATHLETICS     Andie Wilkerson (Drama)   John Martin (Art)    
    Blair Roman Athletic Director     Brian Fox (Strings)   Bill Zabelsky (Band)    
    Laurie Sheets Athletic Secretary              
  OFFICE STAFF   LANGUAGE ARTS    
    Cathy Atchian Office Specialist     Adam Whatley (DH)   Patrick Mobley    
    Grace Greener Senior Office Specialist     Andie Anderson   Marisa Morrow    
    Robin Bleuss Finance Secretary     Joe Arnote   Brigette Pugh    
     Senior Office Specialist     Rachel Avidano   Patt Quinn-Davis    
    Trish Stephenson Office Specialist     Shelly Bale   Emilee Riggin    
           Brenna Bell   Rebecca Rodina    
  GUIDANCE     Phil Brady   Lori Shine    
    Susan Grunert Counselor     Pat Caufield    Alyssa Smith    
    Amanda Chambers Counselor     Cameron Dain   Joe Thornburg    
    Nicole Hendee (DH) Counselor      Lynette Gardner   Patrick Tobin    
    Fawn Lewis Counselor     Cheryl Macy   MaryAnne Weaver    
    Cynthia Reyes Counselor     Jason Macy   Robben Williams    
    Monica Weaver Counselor     Sharon Miller   Regina White    
    Lynn Garrett Guidance Secretary       Kathy Yao    
    Gina Romero Registrar           
        MATH    
  LIBRARY     Susan Drozdoff (DH)   Levi Grabow    
    Ananda Campbell Richards Librarian     Brian Branch   Wendy Petty    
    Lavon Sollberger Library Media Clerk     Shanall Cavener   Chris Mannschreck    
  NURSE     Nate Girdner   Alan Matthews    
    Sheila Story RN     Elena Glenn   Sasha Sonderby    
    Wendy Bacon Nurse Assistant     Jordan Glover   Emily Thornburg    
    IMPLEMENTATION SPECIALIST     Leah Hampton   Hal Wilkins    
    Candi Ruf CTE Instructional Specialist   PE/HEALTH    
    Mena Dedmon Implementation Specialist     Jennifer Minifie (DH)   Jared Hagar    
    Allison Cadwell Implementation Specialist     Erin Been   Misty Guantonio    
    Sarah Lobsinger Implementation Specialist     Ann Britt   Carlos Mendeguia    
    Cynthia Mills Implementation Specialist     Steve Dilley   Shane Quilling    
     Senior Office Specialist     Jim Franz   Blair Roman    
                 
  ADMINISTRATION     SCIENCE    
    Kim Cooley Credit Recovery     Scott Vickrey (DH)   Julie Koop    
    Julie Axelson Native American Advisor     Jennifer Alexander   Curtis Kortemeier    
          Jim Bean   Bryan Manoukian    
          Gary Casselman   Ty McMillen    
          Joe Clark   Dave Mital    
          Sara Davis   Cort Roseleip    
          Linda Hixenbaugh       
        SPECIAL EDUCATION    
          Shawn Schneider (DH)   Valentina Midboe    
          Caitlin Ammons       
          Johanna Davis   Megan Schuler    
           Kyle Jordan   Tara Shek    
          Sara Jordan   Vivian Tachiquin    
          Rochelle Kennedy   Wendy Tims    
          Pamela McMullan       
        SOCIAL STUDIES    
          Jennifer Chandler (DH)   Dave Johnson    
          Nicole Fagundes   Partick Mobley    
          Jim Franz   Matt Morgan    
           Angila Golik   Devin Nielsen    
          Kelly Hogan   Blair Roman    
          Will Houk   Zach Schnaible    
             Ben Spence    
               

 

^